Evrenin saf diliydi bu. Herhangi bir açıklamaya gereksinimi yoktu, çünkü evrenin sonsuz zamanda yoluna devam etmek için hiç bir açıklamaya gereksinimi yoktu. Delikanlı o anda hayatının kadınının karşısında olduğunu ve kızın da hiç bir söze gereksinim duymadan bunu bildiğini biliyordu.

Ana-babası, ana-babasının ana-babası biriyle evlenmeden önce ona kur yapmak, nişanlanmak, onu tanımak ve para sahibi olmak gerektiğini söyleseler de delikanlı dünyada en çok bundan emindi.Bunun tersini söyleyenler, evrensel dilden habersiz kimselerdi. Çünkü bu dili bilen biri, ister çölün ortasında ya da ister büyük kentlerin göbeğinde olsun, dünyada her zaman bir başkasını beklemekte olan biri bulunduğunu kolayca anlayabilir.

Bu iki insan karşılaşınca, gözleri buluşunca, bütün geçmiş, bütün gelecek artık bütün önemini yitirir. Yalnızca o an ve gök kubbe altında her şeyin aynı el tarafından yazıldığı gerçekliği vardır.

Bir inanılmaz gerçek vardır. Aşkı yaratan, çalışan, dinlenen ve güneş ışığı altında hazineler arayan her kimse için sevilecek birini yaratmış olan el.

Simyacı, Paulo Coelho

Benzer Kitap Sözleri

  1. Serdar Özkan: Kalbim, ruhum göğe yükselsin!
  2. Nazan Bekiroğlu: Onu nasıl sevmezdim ki!
  3. Oğuz Atay Sözleri: Medreseye çekilseydin daha milli olurdu.
  4. Jules Verne: Sırf bunun için devri alem yapmaya değmez miydi?
  5. P. C. Cast: Aşkta garanti yoktur, sonsuz fırsat vardır!
  6. Cemal Süreya Sözleri: Bir daha onun adını yazarsan, seni de kırarım…
  7. Charlotte Brontë: İçlerinde gizli bir aşkın büyümesine izin vermek
  8. Ümit Yaşar Oğuzcan: Aşkın büyüklüğü karşısında eridiğimi hissettim…
  9. Edmond de Goncourt: Bugün, aşkın ne olması gerektiğini anlamaya başlıyorum
  10. Elif Şafak Sözleri: Sana aşık değilim artık.