Acılar yüreğini olgunlaştırır, daha büyük hale getirir, sabır edince melekler sana imrenmeye başlar, o ne güzel bir kul, derler. Dua edince melekler gökyüzündeki yedi katı aralar ve duanın Rabb’ine ulaşmasına vesile olur. Tüm düzen senin adına vardır, senin ne kadar değerli olduğunu bilirler. Sen hala kendini değersiz mi hissediyorsun? Halen zihnin-nefsin bu nifak tohumlarını ekmesine mi kanıyorsun?

Allah değersiz bir şey yaratır mı hiç? Allah lüzûmsuz bir şeyle uğraşır mı? Allah seni değerli görüp yaratmışken sen kendini nasıl değersiz görebilirsin? Ama zihin çok kurnazdır, ne zaman terk edilsen, ne zaman kalbin kırılsa, ne zaman aldatılmış hissetsen kendini, zihin hemen devreye girer ve sana nifak tohumları bırakmaya başlar.

Yüreğini karartmak, senin enerjini almak için zihin elinden geleni yapacaktır. Ona çok dikkat et… Daima uyanık olarak kal. Zihnin hamlesine karşı bir adım önde olmanı isterim. Bu yüzden onu iyi tanımalısın. Zihin kime ne zaman hangi düşünceleri, insanın enerjisini kemiren o düşüncelerini göndermeyi çok iyi bilir.

Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar

Benzer Kitap Sözleri

  1. Paul Auster: Yıllar geçtikçe daha çok güçlenmiyoruz.
  2. Pucca: Yeniden acı çekmek garip bir şekilde hoşuna gider
  3. İhsan Oktay Anar: Ve Allah topraktan adam yarattı!
  4. Halit Ertuğrul: Ah evladım!
  5. Bircan Yıldırım Sözleri: Bazı insanların derin acıları vardır.
  6. Orhan Pamuk: Atıyla konuşarak yalnızlıktan kurtulmaya çalışan adam.
  7. Lev Nikolayeviç Tolstoy: Ekmek suçunu bağışladı.
  8. Saraj Jio: Bir kuş gibi olmak istediğimi fark ettim.
  9. Anonim: Özgürlük
  10. Paulo Coelho: Bütün kötülükleriyle dünyayı bağışlıyorum.