“O gün, o gece yaşadıklarımı anlatmak benim için gerçekten çok zor doktor… Çünkü düşündükçe aklımdan bir parçayı daha yitirdiğimi hissediyorum. Cesur biri sayılmam belki ama inanın, olanların cesaretle yakından uzaktan ilgisi yok. Şu anda benim yerime, dünya tarihinde cesareti ile kendinden söz ettirmiş savaşçı, komutan, kral ya da her kimse artık, birini de koysanız, onların da ruh halinin benimkinden farklı olacağını düşünmüyorum.

İnsanoğlu korkabilir ve bundan daha doğal bir şey yok. Ancak aklını, daha da kötüsü ruhunu yitirme derecesinde korkmak… İşte bu en kötüsü olsa gerek. Bilinmeyen korkusu en korkuncudur derler. Koca bir yalan! Siz hiç varlığına inanmadığınız bir şey ile karşı karşıya geldiniz mi?!

O kadar hazırlıksız oluyor ki insan, o kadar çaresiz kalıyor ki… Dost meclislerinde hakkında şakalar yapıyorsunuz, bunu yaşadığını iddia eden insanlarla ve anlatılan hikayelerle alay ediyorsunuz… Ve ‘O’ bir gün karşınıza çıkıyor; size iğne gibi sivri ve bıçak kadar keskin dişleri ile gülümsüyor! Sizinle dalga geçme sırası ona geldiğinde hissettiğiniz çaresizlik anlatılamaz!

Beni neden konuşturuyorsunuz ki? Nedir bunun amacı? Ben size unutmak istediğimi söylemedim mi? Beni delirtmeye mi çalışıyorsunuz? Bu gece yine uyku yok bana, rüyalarımın yerini yine kabuslar alacak. ‘Onu yine göreceğim, yine hissedeceğim , yine bana dokunacak… O gözler, o dehşet! Allahım! Allahım! Hayır! Hayır! Tekrar olmasın, HAYIR!!!”

Anadolu Korku Öyküleri 2, Kolektif (Sayfa 55 – Konuşmayanlar – Umut Dülger)

Benzer Kitap Sözleri

  1. Oğuz Atay Sözleri: İnsan seviyorsa kaybetmekten korkar.
  2. Canan Tan: Ağlama sakın çocuk, ağlama!
  3. Josh Malerman Sözleri: Başarı çoğaldıkça korku azalır.
  4. Christy Brown: Gördüğüm şeyden korkmuştum!
  5. Julia Heaberlin: Korkularına teslim olan, cesaretini tümden yitirir.
  6. Josh Malerman Sözleri: Yere düşmekten korkma…
  7. Franz Kafka: Ben ondan daha Robinson olurum!
  8. Anonim: Özgürlük